Nepal Halı Yıkama

nepal-hali-yikama

Birçok evde bulunan ve evin dekorasyonunu tamamlayan Nepal halılar hoş bir tarzı olan halılardır. Bu halıların özellikleri neticesinde temizlenme işlemleri de özel ihtimam gerektiriyor. Nepal halı yıkama işlemi için öncelikle bu halıların özelliklerinin bilinmesi gerekiyor. Nepal halılar ipek ve yün karışımı iplerden dokunan özel halılardır. Boya yapıları son derece hassastır ve el dokuma tezgahlarında dokunarak meydana getirilirler. Nepal halıların dokunma teknikleri de diğer halılara göre farklılık gösterirler. Bu halıları değerli yapan ise dokumasında kullanılan ipliklerin Tibet koyunlarının kalın, esnek ve parlak tüylerinden elde edilen ipliklerdir. Bu ipliklere renk verebilmek için de özel bitki köklerinden faydalanılıyor. Bu nedenle de halılar satılırken yüksek fiyatlarda satılıyor. Halı yıkama firmamızda bunu bildiğinden bu halıları yıkarken özel bir hizmet sunuyor.

Nepal Halıları Yıkarken Neden Dikkat Edilmelidir?

Halı çeşitleri arasında çok canlı ve doğal görünümleri olan Nepal halıları gerek ipliği gerekse dokunma şekli bakımından son derece hoş halılardır. Bu halıları özel yapan da dokumasındaki kusursuzluk ve renklerindeki doğallıktır. Fiyatları yüksek olduğundan Nepal halı yıkama konusunda her zaman titiz davranılıyor. Firmamız da bu konuda titiz davranarak elinizdeki tüm Nepal halıları özveri ile yıkıyor. Çalışanlarımız halının özelliklerini bildiği için makine ayarlarını bu halılara göre ayarlıyorlar. Standart bir makine halısını yıkadığımız gibi yıkama işlemi yapmıyoruz. Aksine yün ve el dokuması halılar ne şekilde yıkanıyorsa Nepal halıları da o şekilde yıkamaya özen gösteriyoruz.

Nepal Halısı Yıkama Ve Durulama

Nepal halı yıkama firmamız bu halıları yıkarken hem durulama hem de kurutma işlemlerini de en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Halıların iyi durulanmaması demek içerisinde yüksek oranda deterjan kalıntısına neden olacaktır. Bu da insan sağlığını tehdit eden bir durumdur. Halılar yıkama sırasında matlaşır ve sertleşir. Ancak firmamız bu konuda da özenli bir çalışma gerçekleştiriyor. Yıkama işleminden sonra kurutma işlemine geçiyoruz ve halılar bu süreçte hav yönünde siliniyor. Yüzeydeki yumuşaklık geri kazanılana kadar silme işlemine devam ediyoruz. Böylece halıları teslimata hazır hale getiriyoruz.